13 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan sanık Cenk Çakmak, 5 buçuk yıl hapis yatacak

Cenk Çakmak

13 yaşındaki akrabası olan kıza cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle yargılanan Cenk Çakmak hakkındaki dava dün karara bağlandı.

CENK ÇAKMAK 5 BUÇUK YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık, 5 buçuk yıl hapse mahkum edildi. Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, olayın 30 Haziran 2018 tarihinde meydana geldiği belirtildi.

Kararı okuyan ağır ceza yargıcı, sanığın, akrabası olan 13 yaşındaki kızı Boğazköy’deki evine bırakmak için Lefkoşa’dan aldığını, yolda giderken araçta kız çocuğunun bacaklarını okşadığını, hoşuna gidip gitmediğini sorduğunu söyledi. Yargıç, sanığın kız çocuğunu saat 19.30 sıralarında eve bırakırken, “Neler hissetin, bana mesaj at” dediğini aktardı.

YARGIÇ OZANKAYA: SANIK SUÇLAMALARI KABUL ETMESE DE YARGILANDIĞI SUÇLARI İŞLEDİĞİNE KANAAT GETİRİLDİ

Kız çocuğunun eve girer girmez babasını aradığını kaydeden yargıç, olayın daha sonra anneye aktartıldığını belirtti. Yargıç, tutuklanan sanığın suçlamaları kabul etmediğini ancak davayla ilgili incelenen tüm kanıtların ve mahkemeye sunulan tüm olguların titizlikle incelendiğini ve sanığın yargılandığı suçları işlediğine kanaat getirip, mahkum ettiklerini açıkladı.

Yargıç, tüm olgulara değindikten sonra sanığı 5 buçuk yıl hapse mahkum ettiklerini söyledi.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak