Başman: “MTG kalbimde her zaman özel bir yerde”

basman-mtg--5-

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili adayı Ali Başman, Mağusa Türk Gücü’nü (MTG) ziyaret etti, Başkan Koral Bozkurt ve üyelerle bir araya geldi.

Koral Bozkurt, futbol ve iş dünyasından yakın arkadaşı Ali Başman’a yürekten başarılar diledi, seçilmesi halinde siyasete önemli katkı yapacağına inandıklarını söyledi.

Ali Başman da kulüp başkanlığı vesilesiyle, spor rekabeti olsa da kalıcı dostluklar edinmenin mutluluğunu yaşadığını, Koral Bozkurt’un ve MTG’nin de dostlarından birisi olduğunu ifade etti.

Kıbrıs Türk futbol tarihinin simge taşlarından MTG içinden, gerek UBP gerekse de ülke sporuna unutulmaz isimler çıktığını anımsatan Başman, 3. Cumhurbaşkanı, UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu’nu hatırlattı. Babası Mustafa Başman’ın da uzun yıllar Eroğlu yönetiminde MTG’ye hizmet ettiğini anımsatan Ali Başman, “Ben de bir çok maça efsane futbolcuların elinden tutarak çıktım. MTG şampiyonluklarında babamla, Derviş beyle birlikte turlara çıktık. Bu nedenle MTG’nin ailece kalbimizde çok özel bir yeri var” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN, AİLELERİN HASSASİYETİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK, YAPMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

Tarihi kurum MTG’nin gönüllerinde ayrı bir değer daha yarattığına işaret eden Ali Başman, “6 Şubat’ta Adıyaman’da kaybettiğimiz çocuklarımızın maneviyatı için gerek Koral Başkan, gerekse tüm camianın ortaya koyduğu çabayı yakından izliyoruz. Hala acı yüreğimizde. Başımız sağ olsun. Siyaset ötesi bir durum. Çocuklarımız için, ailelerin hassasiyeti için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak