Başman: Siyasi istikrarı en çok sanayicimiz ve ekonomimiz için istiyoruz

355132763_659502866223457_2826126785735453263_n

UBP Milletvekili Adayı Ali Başman, ekonomik örgütlere yönelik ziyaretlerine Kıbrıs Türk Sanayi Odası ile devam etti.

Başman, ziyarette KT Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Görüşmede, güncel ekonomik durumla ilgili görüşler gündeme geldi.

KTSO Başkanı Ali Kamacıoğlu, iş ve sosyal yaşamda, yıllardır yakın dostlukları bulunan Ali Başman’ın böylesine bir göreve soyunmasının hem siyasete hem ülke ekonomisinin yönetilmesine pozitif katkıları olacağına inandıklarını söyledi.

Ekonomik çarkların dönmesi, üretimin ayakta kalması için siyasette de insan potansiyeline ihtiyaç duyulduğuna işaret eden Kamacıoğlu, demokratik yarış içerisinde halkın takdirine vurgu yaptı; Başman’a yürekten başarılar diledi.

Ali Başman da Kıbrıs Türk Mücadele Tarihi içerisinde, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın ayrı bir yeri olduğuna işaret etti.

“ Üreteceğiz ve varolacağız diyoruz ya, işte üretimin çatısı Sanayi Odamızdır” diyen Başman, Sanayi Odası’nın çalışmalarının ekonomiye kattığı değere vurgu yaptı.

Başman, “ Pandemide başımız sıkıştı. Yerli üretimin ne anlama geldiğini çok iyi kavradık. Kıbrıs Türk Sanayi Odası, ileriye yönelik projelerimizin mihenk taşı olacaktır. Her adımda, hükümetle diyaloglarında, benim de katkım olmasını çok istiyorum. El ele vereceğiz, güçlü bir ekonomiyi birlikte üreteceğiz” diye konuştu.

6 Şubat depremi sonrası bir yanda acı yaşarken, Anavatan Türkiye’ye İlk yardım elini uzatan kuruluşlardan birisinin Sanayi Odası olmasının şahsen kendisini çok gururlandırdığını belirten Başman, Şampiyon Melekler Köyü nedeniyle Sanayi Odasını bir kez daha kutladı.

Başman, “ Değerli dostlar, açık sözlerle olmasa da kalpten bir duygu ile bana desteğinizi hissediyorum. Altını çizeyim. Tek başıma milletvekili olarak bir şey yapmam mümkün değil. Ben, siz, hükümetimiz, hep birlikte olacağız. Birlikte, ekonomik akılı hakim kılacağız ve bu ülkenin üreten yeni markalarını birlikte yaratacağız” diye ekledi.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak