OceanGate: Herkesin yaşamını yitirdiğine inanıyoruz

FzPn6uAXwAAeXGB

Kuzey Atlantik’te kaybolan Titan denizaltısının arandığı alanda enkaz bulunduğu açıklandı.

ABD Sahil Güvenlik Teşkilatı, Titanik’in enkazına turist taşıyan ve Atlas Okyanusu’nda kaybolan denizaltıda bulunan 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Boston, Massachusetts’te toplanan ABD Sahil Güvenlik ve diğer yetkililer, Titan denizaltısının kaderi hakkında basın toplantısı düzenledi.

OceanGate Şirketten yapılan açıklama şu şekilde:

“Şimdi CEO’muz Stockton Rush, Shahzada Dawood ve oğlu Suleman Dawood, Hamish Harding ve Paul-Henri Nargeolet’in ne yazık ki kaybedildiğine inanıyoruz.

Bu adamlar, farklı bir macera ruhunu ve dünya okyanuslarını keşfetme ve koruma konusunda derin bir tutkuyu paylaşan gerçek kaşiflerdi. Bu trajik dönemde kalplerimiz bu beş can ve ailelerinin her bir üyesiyle birlikte. Tanıdıkları herkese getirdikleri can ve neşe kaybına üzülüyoruz.

Bu kaybın derin yasını tutan ve bitkin düşen özverili çalışanlarımız için son derece üzücü bir dönem. Tüm OceanGate ailesi, geniş kapsamlı kaynakları hızlandıran ve bu görev için çok sıkı çalışan uluslararası toplumun çeşitli kuruluşlarından sayısız kadın ve erkeğe derinden minnettardır.

Bu beş kaşifi bulma konusundaki kararlılıklarını ve mürettebatımız ile ailelerini desteklemek için gece gündüz yorulmak bilmeden çalışmalarını takdir ediyoruz.

Bu, tüm kaşif topluluğu ve denizde kaybolanların aile üyelerinin her biri için çok üzücü bir zaman.

Bu en acılı dönemde bu ailelerin mahremiyetlerine saygı gösterilmesini saygıyla rica ediyoruz.”

 

 

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak