Titan denizaltının sahibinin ataları da Titanik’te öldü!

kayip-titanik-kasifleri-denizaltinda-kimler-var-nvD8

Titanik’in enkazını görmek için Titan adlı denizaltı ile kayıplara karışan OceanGate isimli şirketin CEO’su Stockton Rush’ın, 1912 yılında batan yolcu gemisiyle bağı olduğu ortaya çıktı.

Titanik’i görmek için yolcu başına 250 bin dolar alıp, mürettebat ile beraber 5 kişiyi taşıyan Titan isimli aracın kayıplara karışmasının ardından ilginç bir detay çok dikkat etti. Denizaltıda son bulduğu düşünülen oksijen seviyesiyle beraber umutlar da tükenirken şirketin CEO’su Stockton Rush’ın eşinin büyük büyük dedesinin 1912’de batan Titanik gemisinde hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Rush’ın eşi Wendy Rush’ın büyük atalarının Titanik’te seyahat ettikleri öğrenildi. İngiliz ve ABD medyasında yer alan haberlerde Wendy Rush’ın büyük büyük dedesinin Isador Straus ve büyük büyük büyükannesinin ise Ida Strauss olduğu duyuruldu.

Strauss çiftinin Titanik’te ‘birinci sınıf’ seyahat ettikleri belirtilirken her ikisinin de kazada hayatını kaybettiği açıklandı.

Titan denizaltının sahibinin ataları da Titanik'te öldü! Ağızları açık bırakan detay

ÖLÜMÜ TERCİH ETTİLER

New York Times’ta yer alan haberde Ida Straus’un kaza sonrasında filikaya binmeyi reddettiği ve eşiyle birlikte gemide kalarak bir nevi ölmeyi tercih ettiği de hatırlatıldı. Resmi kayıtlarda eski bir kongre üyesi olan ve Macy’s mağazalarının kurucusu olarak çok zengin ve saygın biri olan Isidor Straus’a filikada yer verildiği fakat Straus’un ‘‘Bütün çocuklar ve kadınlar gitmeden filikaya binmeyi reddettiği” belirtilirken Ida Straus’un da 40 yıllık eşi olmadan bir yere gitmeyeceği kayıtlarda geçiyor.

Hatta ayrıntılarda Straus’un özel yapım kürkünü de hizmetçisi Ellen Bird’e verdiği bilgisi yer aldı.

Titan denizaltının sahibinin ataları da Titanik'te öldü! Ağızları açık bırakan detay

Öte yandan Rush ailesinin büyük büyük ailesi, ünlü Hollywood yapımı Titanic’te böyle resmedilmişti. Çift herkes gemiden kaçmaya çalışırken gemideki odalarına giderek ölümü beklemişlerdi.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak