“Bu seçimde halkımız bizlere ciddi mesajlar verdi”

355503761_221144754191759_3919975100739544201_n

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan Ünal Üstel, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Parti Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulundu.

Sözlerine “seçimi kazanan partiye ve milletvekiline hayırlı olsun, kendilerini kutlarım” diyerek başlayan Üstel, bu seçimde halkın verdiği ciddi mesajlar olduğunu kaydetti.

“Bu seçimde bize halkımızın verdiği mesajlar var. Hükümette 1 yılımızı doldurduk. Geçmişten de gelen ekonomik sıkıntılardan dolayı bir miktar yıpranmayı göze alıyor” diye sözlerine devam eden Üstel,

“Biz yine de büyük bir oy kaybına uğramadık. Bir gerçek var ekonomik sıkıntılar insanımızı rahatsız etmektedir. Bu seçimde ortaya çıkan en önemli mesaj seçmenimizin sandığa küsmüş olmasıdır. Tüm partiler bunu masaya yatırıp irdelemeli.Biz ortaklarımızla birlikte bu seçimin sonuçlarını değerlendireceğiz. UBP olarak kendi içimizde de değerlendirmelerimizi yapacağız. Halkımız gördü ki istikrar istiyor, bunun devamı için halkımızın neden sandığa küstüğünü neden sandığa gelmediğinin üzerinde hassasiyetle duracağız. Seçime katılan herkese yürekten teşekkür ediyorum.” dedi

UBP’nin milletvekili adayı Ali Başman da seçimin demokratik bir ortamda geçtiğine vurgu yaparak, “Sami beyi kutluyorum umarım mecliste başarılı olurlar. İnsanlar seçimlerden bıktı ve bunu ispatı olarak düşük bir katılımla seçimi tamamladık” dedi.

 

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak