Haspolat’ta toplamda 1 ton kaçak et ile yakalanan 4 zanlı tutuklandı

kaçak et

Haspolat’ta bir ton kaçak et bulunmasıyla ilgili tutuklanan Baransel Seyitoğlu ve Önder Özcan, soruşturma kapsamında 8 gün daha tutuklu kalırken, konu ile ilgili aranan Ali Üzüm ile Altan Karakuş 3 gün tutuklu kalacak.

Kaçak et meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Baransel Seyitoğlu ve Önder Özcan’ın ardından tutuklanan zanlılar Ali Üzüm ile Altan Karakuş mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Pınardan olguları aktardı.

Polis, huzurda bulunan Baransel Seyitoğlu ve Önder Özcan’ın “Gümrüksüz Mal Tasarrufu” suçundan tutuklandıklarını belirtti.

Polis, 22 Haziran 2023 tarihinde saat 18.45 raddelerinde Haspolat’ta Zafer Cad. Bulduk Apt. No:3 adresinde faaliyet gösteren işletmeciliğini Haspolat’ta sakin 45 yaşındaki Önder Özcan’ın yaptığı Özcan Kasap isimli işyerinde alınan ihbar üzerine yapılan kontrolde toplam 500, 2 kilo mühürsüz kemikli taze sığır eti ile 40 kilo mühürsüz taze kemikli kuzu eti ve kasap dükkanı yanında bulunan 25 yaşındaki Baransel Seyitoğlu’nun kullanımındaki van araç içerisinde ise toplam 563 kilo mühürsüz taze kemikli sığır etinin KKTC’deki bir mezbahadan kesilmeyerek gümrüksüz olarak mal tasarruf ettiklerinin tespit edildiğini söyledi.

Polis, meselede zanlı Önder Özcan ve Baransel Seyitoğlu’nun suç üstü hali gereği tutuklandığını belirtti.

Polis, mesele ile ilgili olarak aranan zanlılar Ali Üzüm ile olduğu ve Önder Özcan’ın verdiği gönüllü ifadenin teyit tekzibinin yapılması gerektiğinden zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlılar Baransel Seyitoğlu ve Önder Özcan’ın 8 gün tutuklu kalmasına, diğer iki zanlının ise 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak