Üstel’den ‘istikrar’ vurgusu: Halkımız laf değil iş bekliyor

ÜSTEL

Başbakan Ünal Üstel, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Üstel, “İslam Alemi’nin en özel günlerinden biri olan Kurban Bayramı’nı tüm Müslüman alemi ile birlikte ülkemizde idrak etmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Halkımızın, milletimizin ve tüm İslam aleminin Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Üstel, “Bayramlar şartları ne olursa olsun insanları birbirlerine daha da yakınlaştıran ve kenetlenmelerini sağlayan en özel ve en anlamlı vesilelerdir. Küskünlüklerin, dargınlıkların, kızgınlıkların yerini, barışmanın, kucaklaşmanın aldığı günlerdir” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZİ GELECEĞE HAZIR HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Kıbrıs Türk halkının tarih boyunca yaşamış olduğu tüm zorlukları beraberliğini koruyarak, aşmayı başarmış bir halk olduğuna dikkat çeken Üstel, şöyle devam etti:

“Bugün içinden geçmekte olduğumuz tüm zorluk ve sıkıntıları da ancak ve ancak birlik ve beraberliğimizi koruyarak aşabiliriz. Anavatan Türkiye’nin büyük desteği ile dünyada hak ettiğimiz yeri almak ve ülkemizi geleceğe hazır hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızın refah seviyesini korumak, bu çağda bizlere yakışmayan tüm alt yapı eksikliklerinin tamamını ortadan kaldırmak, ulaştırma, enerji gibi konularda gelişmiş dünya ülkelerinin seviyesine çıkmak için ortaya koyduğumuz hedeflere doğru yürüyüşümüzü devam ettiriyoruz. Geçirdiğimiz seçim bizlere bir kez daha göstermiştir ki, halkımız üst üste tekrarlanan, seçimlere artık ilgi göstermiyor.”

“HALKIMIZ LAF DEĞİL İŞ BEKLİYOR”

Başbakan Üstel, “Halkımız, uzun soluklu ve istikrarlı hükümetlerle büyük hedeflere yürümek istiyor. Hayatına dokunan, yaşamını iyi yönde değiştiren projelerin ve reformların gerçekleşmesini bekliyor. Laf değil iş bekliyor. Soyut kavramların peşinden koşmuyor, evrensel akla ve ülke gerçeklerine uygun şekilde yıllardır çözülemeyen sorunların çözülmesini bekliyor. Halkımızın bizlere vermiş olduğu açık mesaja uygun olarak, devletimize olan inanç ve ülkemize duyduğumuz sevgiyle, daha güzel günlere ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya, birliğimizi güçlendirerek, birbirimize daha da sıkı sarılarak istikrar içinde yolumuza devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Üstel, “Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha halkımızın, milletimizin ve tüm İslam aileminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum, tüm insalara sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum” dedi.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak