Barcelona’nın Arda Güler teklifi belli oldu

Barcelona’nın Arda Güler

Arda Güler yarışı değişik bir boyut kazandı. Avrupa çapında en az sekiz kulübün teklif yaptığı genç yıldız için Barcelona üst düzeyde Fenerbahçe’nin kapısını çaldı.

İspanyol medyasının önceki gece duyurduğu gelişme doğrulandı. Barcelona’nın Sportif Direktörü Deco’nun bir dizi görüşme yapmak için İstanbul’da olduğu ortaya çıktı. Deco’nun ana amacı ‘Türk mücevheri’ olarak adlandırılan Arda Güler’i Katalan devine kazandırmak.

PEŞİN ÖDEME PÜRÜZÜ

Barcelona’nın ana planı da gün yüzüne serildi. Teklife göre Barcelona’ya transfer olacak Arda Güler 2023-24 sezonunu kiralık olarak Fenerbahçe’de tamamlayacak. Böylece hem Ali Koç’un dileği gerçekleşecek hem de Arda bir sene daha tecrübe kazanacak. 17.5 milyon Euro’luk serbest kalma bedeli ise iki sezona yayılacak taksitlerle ödenecek. Sarı-lacivertliler ise öncelikle parayı peşin ve tek parça olarak istiyor. Ayrıca sonraki satışından pay maddesi talep ediyor.

BARCELONA’DA PARA KRİZİ

Finansal Fair-Play uygulaması doğrultusunda Barcelona nakit sıkıntısı yaşıyor. Ciddi bir oyuncu satışı yapmadan Barça’nın bonservis harcama şansı yok. Pek çok transferde daha sorun yaşıyorlar. Katalanlar bu yüzden 17.5 milyon Euro’luk serbest kalma bedelinin büyük bölümünü gelecek sezon ödemeyi istiyor.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak