Arıklı: Bazı UBP’Li vekiller, CTP’nin kazanmasını bize bağlıyorlar

Arıklı

Erhan Arıklı, “dedikodusunun UBP kaynaklı olduğunu” iddia ettiği ara seçimde CTP adayı Sami Özuslu’ya YDP’nin oy kaydırdığı iddilarını kesin bir dille reddetti.

Arıklı, Başbakan Ünal Üstel’e yönelik ise “Radikal bir takım tedbirler almak zorunda, bu şekilde hükümetin sağlıklı devamı mümkün değil…” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Postası’na konuşan  Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başbakanı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, ara seçim sonuçlarını ve bunun hükümetteki yansımalarını değerlendirdi.

Hükümet ortağı Erhan Arıklı, “Hükümette sorun var mı?” sorusu üzerine şunları söyledi;

“Hükümette bizim açımızdan bir sorun yok ama UBP’de ne olur olmaz Başbakanın takdiri… Zannediyorum önümüzdeki hafta sayın Başbakan bir yol haritası belirleyecektir. Radikal bir takım tedbirler alamak zorunda, bu şekilde hükümetin sağlıklı devamı mümkün değil…

UBP’nin önünde bir kurultay var, o hesaplar var parti içinde.. Dolayısıyla Başbakan da o kutultayda doğal adaylardan biri… Siyasetin gereği bir takım tedbirler alacaktır zannederim. Malum bu kurultay hesapları hem yerelde hem ara seçimde çok ciddi oy kaybettirdi UBP’ye…”

“UMARIM BAŞBAKAN TATİLİ BİR FIRSAT BİLEREK GEREĞİNİ YAPACAKTIR. BİZ DE SAYGIYLA KARŞILAYACAĞIZ”

Arıklı, “Bazı vekiller, ara seçimde güya bizim CTP’ye, Sami Özuslu’ya oy kaydırdığımızı iddia ediyorlar. Bazı UBP’Li vekiller CTP’nin kazanmasını bize bağlıyorlar. Bu eşyanın tabiatına aykırı… Umarım Başbakan Ünal Üstel tatili bir fırsat bilerek gereğini yapacaktır. Bizde saygıyla karşılayacağız; neticede bu hükümet Ünal Üstel hükümeti… Bu adla devam ettiğimize göre…” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

 

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak