Arıklı: 100-120 noktada istimlak sorunları var

ARIKLI

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Dağyolu’nun uzun zamandır gündemlerinde olduğunu kaydederek, bu yolda sıkça kazalar olabildiğini ve istimlak sorununu çözemedikleri için Türkiye’den firmaların gelemediğini ifade etti. Arıklı, “Yolların belli bir noktasına gelip mahkemeden dur emri alıyoruz” dedi.

Arıklı, BRTK TV’de yayınlanan ‘Manşet+’ adlı programa konuk olarak katılarak, son günlerde özellikle artan trafik kazalarının sebeplerini değerlendirdi.

“İstimlak sorunlarını çözemediğimiz için Türkiye’den firma gelemiyor” ifadelerini kullanan Arıklı toplamda 100-120 noktada istimlak sorunları olduğunu dile getirdi.

“BİREYSEL HAKLAR KAMUSAL HAKLARIN ÖNÜNE GEÇİYOR”

Yasal düzenlemelerin bu konuda önemli olduğunun altını da çizen Arıklı, bireysel hakların kamusal hakların önüne geçtiğini dile getirdi. Arıklı, “Türkiye’den gelip yol yapımı için iş alan 4 firma battı. Türkiye’den bu sebeplerden dolayı firmalar gelmiyor” dedi.

“YOLLARIN BELLİ BİR NOKTASINA GELİP MAHKEMEDEN DUR EMRİ ALIYORUZ”

Yolun belli noktasına gelip mahkemeden dur emri aldıklarını belirten Bakan Arıklı, “Bu hafta malları kamulaştıran kişilerin paralarını yatırıp istimlak sorununu çözersek trafik sorununu da müthiş şekilde rahatlatmış olacağız” şeklinde konuştu.

Tapu Dairesi’nde de sıkışıklıkların söz konusu olduğunu ve personel alamadıklarını kaydeden Arıklı, “1-2 ay sonrasına gün veriliyor. Anlamsız şekilde bir mücadelenin içindeyiz” ifadelerini kullandı.

“Bu hafta ve önümüzdeki hafta İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler ve Tapu Dairesi bize gerekli yardımları sağlarsa Dağyolu ve Gönyeli yolundaki sorunları çözebileceğiz, paramız hazır” diyen Arıklı, önümüzdeki haftalarda da trafik komisyonunu toplayacaklarına değindi.

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

 

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak