Töre: Erhürman’ın samimi olduğunu düşünmüyorum

ZORLU TÖRE

Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Meclis’in nisap sorunu yaşamadan bir dönemi kapattığını belirtti, muhalefetin tepkisine rağmen ciddi birçok yasanın da Meclis’ten geçirildiğini anlattı.

BRT ekranlarında yayınlanan ‘17. Saat’ adlı programa katılan Töre, “Hükümet yasalar konusunda iyi çalışmıştır dersini yapmıştır. Nisaba takılmadan çalışmalarını sürdürmüştür” dedi.

“SAYIN ERHÜRMAN’IN SAMİMİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

“Bizim boş geçirilecek bir zamanımız yok” diyen ana muhalefet partisinin eleştirilerine de yanıt veren Töre, “Sayın Erhürman’ın samimi olduğunu düşünmüyorum. Çünkü iş birliği yapalım denildiğinde sürekli muhalefet yapılıyor. İş birliğinden kaçınılıyor” ifadelerini kullandı.

Töre, yeni dönemde parlamentonun daha çok çalışması gerektiğini belirterek, hem hükümetin hem de muhalefetin daha iyi çalışması gerektiğini ifade etti.

Töre, “İyi bir dönem geçirmek istiyoruz. Daha çok yasa çıkarmak eleştirilere kulak verilmesini sağlamak sonuç üretmek elbette hedefimizdir. Halkın en fazla göz önünde bulunan kurumu olarak çok daha fazla dikkat etmemiz gerekir” dedi.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak