Paşa: Elektriğe yapılan zam mecburi ve kaçınılmazdı

kıb-tek-elektrik-faturası

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Paşa, elektrik ücretlerinde 1 Temmuz’dan itibaren yeni düzenleme gidilmesiyle ilgili konuştu.

“ELEKTRİK FİYATLARINA 1 YILDIR ZAM YAPILMAMIŞTI”

Elektrik fiyatlarına 1 TL zam gelmesine işaret eden Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Paşa, KIB-TEK’in elektrik fiyatlarına bir yıldır zam yapmadığını ve bu kadar uzun süre zam yapmayan hiçbir kurumun mevcut olmadığını ifade etti.

“KIB-TEK DÖVİZİN YÜKSELMESİ İLE KW BAŞINA 1 TL’YE YAKIN ZARAR ETMESİNE RAĞMEN ZAMMIN TAMAMINI VATANDAŞA YANSITMADI”

“KIB-TEK dövizin ve dünya genelinde akaryakıtın yükselmesi ile KW başına 1 TL’ye yakın zarar etti” diyen Hüseyin Paşa, kurumun vatandaşa bu zammın tamamını yansıtmadığının da altını çizdi.

“YAPILAN ZAM MECBURİ VE KAÇINILMAZDI”

Yapılan zammın mecburi ve kaçınılmaz olduğuna da vurgu yapan Paşa, bir yıl zam yapmadan dayanabilecek başka bir kurum olmadığını dile getirerek, “Sayın Başbakan Ünal Üstel talimatı ile 1 yıldır zarar, devlet maliyesinden karşılandı” ifadelerini kullandı.

“ÜÇLÜ TARİFE VATANDAŞIN TALEBİNE BAĞLI OLARAK GÜNDEME GELEBİLİR”

Paşa son olarak, geçmişte de gündeme getirilen ‘üçlü tarife’ sisteminin vatandaşın talebine bağlı olarak tekrar konuşulabileceğini söyleyerek, “Ama geçmişte bu yönde çok bir talep olmamıştı” dedi.

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak