Hayvancılar, Tarım Bakanlığı’na süt döktü…

357777748_667247932113873_2596544880640138721_n

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, Lefkoşa’da Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı önünde eylem yaptı.

Eylemciler bakanlık önünde süt döktü. Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, eylemde yaptığı açıklamada “Bizi bu duruma düşürenler en büyük düşmandır” ifadelerini kullandı.

Süt İmalatçıları Birliği Başkanı Mahmut Erden’i eleştiren Naimoğluları, “Ayıptır. Sosyal medyadan hayvancıya saldırmakla olmaz” diyerek sorununu hükümet ile çözmeye davet etti.


Başkan Naimoğluları, “Rekabet Kurulu’na, Sayıştay’a, savcılığa suç duyurunda bulunuyorum Hayvancının 3,5 milyon TL’sini kim yedi? “Bizi kandırdılar” diyip sıyrılamazsınız bundan” diyerek hesap sorulmasını istedi.

Naimoğluları şöyle konuştu:
“Doğru politika üretilmeze bu eylem büyüyecek, bu eylemin en büyük sebebi hırsızlık ve peşkeştir. Siz hayvancının ekmeğini başkalarına peşkeş çekemezsiniz. Üreticinin ekmeğine göz diktiğiniz için hırsızsınız”
Bunun bir uyarı olduğunu söyleyen Naimoğluları, “Bugün tepki eylemi yaptık. Şimdi noktalıyoruz ama bundan sonraki eylem genel bir eylem olacaktır. Artık Tarım Bakanlığı ile görüşme bitmiştir. Çıkıp politikalarını açıklasınlar. Biz eylem ile ilgili tutumumuzu birkaç gün içinde bunu açıklayacağız”

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak