Tatar, LAÜ mezuniyet töreninde konuştu

347611314_667882415379372_668264536354098449_n

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Lefke Avrupa Üniversitesi’nin (LAÜ)  Lefke 16 Ağustos Kurtuluş Stadyumu’nda gerçekleştirilen 30’uncu dönem mezuniyet törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Tatar, törende yaptığı konuşmada, mezuniyet töreninde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, mezunları tebrik edip başarılar diledi.

KKTC’den, Türkiye’den ve 44 farklı ülkeden mezun verildigini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, akademisyenleri de tebrik etti.

Ailelere de seslenen Cumhurbaşkanı Tatar, Atatürk’ün çizdiği yolda aydınlık geleceği yakalamak için yetiştirdikleri evlatlarının hayat yolculuğunun başarılarla dolu olmasını temenni etti.

Üniversitede evrensel ve çağdaş değerlerle eğitim ve akademik çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, mezunların sosyal, kültürel, sportif alanda elde ettiği kazanımları insanlık için kullanacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’den mezun olup ülkelerine dönecek öğrencilerin, ülkelerinin gelişmesi için büyük katkıları olacağını vurguladı.Cumhurbaşkanı Tatar, Doğu Akdeniz’de en güneyde bir Türk devleti olan KKTC’nin, uygulanan izolasyonlar ve haksız ambargolara rağmen yoluna devam edeceğini kaydetti.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak