Ataoğlu ,’11 Temmuz Basın Günü’ dolayısı ile mesaj yayınladı

Ataoğlu
Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu 11 Temmuz Basın Günü dolayısı ile mesaj yayınladı.
“Basın, demokratik toplumların temel taşlarından biri olup, haber ve bilgi akışını sağlayarak toplumun gelişimine katkıda bulunan değerlerden birisidir.
Basın, bilgiye erişim hakkı, bireylerin düşüncelerini ifade etme ve bilgi alma özgürlüğünü destekler. Basın özgürlüğü, farklı fikirlerin serbestçe ifade edilmesi, haberlerin objektiflik ve tarafsızlık ilkelerine dayanarak sunulması ve halkın çeşitli görüşleriyle tanışması için hayati bir platform sağlar.
Basın emekçileri, toplumu bilgilendirmek ve aydınlatmak adına büyük bir sorumluluk üstlenirler. Haberlerin tarafsız ve doğru bir şekilde sunulması, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için elzemdir.
Bazen zor şartlar altında çalışmak zorunda kalan basın emekçileri, mesleki risklerle karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle, basın özgürlüğünün korunması ve basın mensuplarının güvenliğinin sağlanması büyük önem taşımaktadır.
Basın mensuplarının değerli katkılarını ve gazetecilik mesleğinin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Toplumu aydınlatan, bilgilendiren basın mensuplarının çalışmalarını takdirle karşılıyorum.
Bu anlamlı gün vesilesiyle, tüm basın emekçilerimize yaptıkları önemli katkılar için teşekkür ediyorum. Ayrıca basın özgürlüğünün korunması ve güçlendirilmesi konusunda kararlılığımızı bir kez daha vurgulamak istiyorum.
11 Temmuz Basın Günü’nüzü kutluyor, tüm basın emekçilerimize sağlık, başarı ve güvenli bir çalışma ortamı diliyorum.”
Fikri Ataoğlu
Başbakan Yardımcısı
Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak