Fenerbahçe yeni stoperini açıkladı: Alexander Djiku

ublpsjsu

Fenerbahçe, Strasbourg’un Fransız asıllı Ganalı milli stoperi Alexander Djiku’yu 3+1 yıllığına kadrosuna kattı.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen imza töreninde Yönetici Selahattin Baki ile Sportif Direktör Mario Branco da yer aldı.

28 yaşındaki stoperin transferiyle ilgili olara sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada “Alexander Djiku’ya ‘Ailemize hoş geldin’ diyor; Fenerbahçemiz ile nice zaferler ve şampiyonluklar diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

“TÜRKİYE’DEKİ EN BÜYÜK KULÜP FENERBAHÇE”
Djiku transferiyle ilgili olarak FB TV’ye yaptığı açıklamada, “Benim için Türkiye’deki en büyük kulüp Fenerbahçe. Burada olduğum için çok mutluyum. Kupalar kazanmaya geldim. Umarım bu sezonla beraber bütün kupaları kazanmaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki ve Sportif Direktör Mario Branco da Djiku transferiyle ilgili olarak Fenerbahçe TV’ye açıklamalar yaptı.

SELAHATTİN BAKİ: ÜST DÜZEY BİR STOPER

Önemli bir ismi kadrolarına kattıklarını belirten Selahattin Baki, “Hayırlı olsun. Mutluyuz. Sportif Direktörümüz Mario Branco ve yardımcısı Okan Özkan’a teşekkür ediyorum. Birkaç gündür, gece gündüz çalıştılar. 28 yaşında. Üst düzey bir stoper. Fransa’nın en üst seviyesinde 220 küsur maç oynamış. Avrupa’da da isim yapmış iyi bir futbol değerini kadromuza kattık. Hayırlı olsun. Mario Branco’ya bir kez daha teşekkür ediyorum. Çok çalıştı ve transferi bitirdi” dedi.

MARIO BRANCO: GURUR DUYUYORUZ

Sportif Direktör Mario Branco ise, “Aramıza katıldığı için çok mutluyum. Umuyorum ki Alexander Djiku, Fenerbahçe’de son kulüplerinde olduğu kadar heyecanlı olacak. Onun için en iyisini diliyorum. Burada bizimle olduğu için gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

ALEXANDER DJIKU SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ
Fenerbahçe’nin yeni transferi Alexander Djiku, Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.

İlk olarak kan tetkikleri yapılan oyuncu; ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak-burun-boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildi. Defans oyuncusunun sağlık kontrolleri, akciğer ve efor testlerinin yapılmasıyla tamamlandı.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak