‘Seri hırsız’ cezaevine gönderildi

İlkay Dural

Girne ve Lapta bölgesinde seri şekilde birçok suç işleyen zanlı İlkay Dural, cezaevine gönderildi.

Girne ve Lapta bölgesinde seri şekilde birçok suç işleyen zanlı İlkay Dural, yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Mehmet Dağdelen, huzurda bulunan zanlı İlkay Dural’ın “Emanetçi Tarafından Sirkat, Sirkat” suçlarında methaldar olduğunu belirtti.

Polis 6 Temmuz 2023 tarihinde saat 15.00 raddelerinde Girne’de, Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Ügemar isimli işletmeye müşteri olarak giren Girne’de sakin zanlı İlkay Dural’ın kozmetik reyonunda bulunan 120 TL değerindeki Slazenger marka 150 miligram erkek deodorantını, giymekte olduğu şortun içine saklayıp, kasadan ödemeden çıkarmak suretiyle sirkat ettiğini söyledi. Zanlının marketten ayrıldıktan sonra saat 15.20 raddelerinde Karakum halk plajında plaj içerisinde denize girdiği için cep telefonunu sahilde bırakan Girne’de sakin M.S.D’ye ait 1500 TL değerindeki Redmi 9 marka cep telefonunu sirkat ettiğini belirtti.

Dağdelen, zanlının yine ayni gün saat 21.00 raddelerinde Girne’de, Akçiçek Devlet Hastanesi Dahiliye Servisi giriş kısmında, cep telefonunda konuşmak istediği gerekçesiyle, arkadaşı olan M.P’nin tasarrufunda bulunan 5 bin TL değerindeki Samsung Galaxy A 13 marka cep telefonunu emaneten alıp, geri teslim etmeyerek, sirkat ettiğini söyledi.

Polis olayların bilgilerine gelmesi üzerine incelenen kamera görüntülerinden zanlının tespit edildiğini ve 8 Temmuz 2023 tarihinde tespit edilerek, Mahkeme emri gereği tutuklandığını aktardı.

Dağdelen, zanlının gönüllü ifade verip suçlarını itiraf ettiğini ve yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç zanlının davasında hazır olması maksadı ile 3 ayı aşmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak