Arıklı: Asla eski Ercan’a dönülmez!

ARIKLI YENİ ERCAN

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Yeni Ercan Havaalanı konusu ile ilgili eleştirileri yanıtladı.

Yeni Ercan’la ilgili eleştirileri üç gruba ayırdığını söyleyen Bakan Arıklı, “Birincisi iyi niyetli eleştiriler, ikincisi ‘KKTC hiçbir şeyi yapamaz’ diyenlerin ideolojik eleştirileri, üçüncüsü de facebookta hiçbir şeyi beğenmeyen mazoşistler…” dedi.

20 Temmuz’da yapılacak açılışa üç gün kala Yeni Ercan Havaalanı ile ilgili eleştirilere yanıt veren Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, eleştirileri yapanların bir kısmının müzmin KKKC düşmanı olduğunu vurgularken, “Bir kesim de Facebook’taki ruh hastaları. Bu iki kesimdeki ruh hastalarıyla uğraşacak değilim, onları Allah’a havale edip, doktor tavsiye ediyorum” diye konuştu.

“DHMİ TÜM KONTROLLERİ YAPTI”
Türkiye’deki 52 havalimanını yapan Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) tüm kontrolleri yaptığını belirten Bakan Arıklı, “Tüm sorumluluk onlarda. Rahat olmamız lazım. 52 havalimanı yapan kuruma güvenmeyip de bizde havaalanını sadece uzaktan görenleri dinleyecek değiliz. Bazı ufak tefek eksiklikler olabilir. Bunlar da tıpkı İstanbul Havaalanı’nda olduğu gibi zaman içinde giderilir” dedi.

“ASLA ESKİ BİNAYA DÖNÜLMEZ”
“Havalimanı bir gün açık kalacak, ertesi gün kapanacak, eski binaya dönülecek” iddialarını da yanıtlayan Arıklı şöyle devam etti: “Bu taşınma işlemi valizinizi alıp karşı binaya gidip sonra geri döneceğiniz gibi bir işlem değil. Ercan havaalanı notam yayınlanarak saatlerce kapalı kalacak. Bütün teknik aletler karşı tarafa geçirilecek, çalıştırılacak. Çok zor iş. Bu eleştiriler bilgisizlikten yapılıyor.”

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak