Nathan Redmond Beşiktaş’a veda etti

f6yud7eg

İngiliz futbolcu Nathan Redmond’ın Beşiktaş macerası bir yılda sona erdi. Beşiktaş’ın geçtiğimiz yıl kadrosuna kattığı İngiliz futbolcu, sözleşmesinin bitmesinin ardından siyah-beyazlı kulüp ile yollarını ayırdı.

Beşiktaş’ın yeni sözleşme önerdiği ancak uzun süredir olumlu yanıt alamadığı Nathan Redmond, sosyal medya hesabından Beşiktaş’a veda etti.

Şenol Güneş’in sözleşme görüşmeleri sırasında tepki gösterdiği 29 yaşındaki futbolcu, Türkçe ve İngilizce yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

“Güzel Beşiktaş taraftarına…

Geldiğim ilk günden beri bana sadece sevgi ve destek gösterdiniz. Vodafone Park’taki akşamlar, derbi akşamları ve tüm diğer birlikte yaşadığımız anlarda – zor dönemlerde de harika dönemlerde de – siz her zaman en muhteşem ve en gürültülü desteği verdiniz ve benim sizlerin dünyadaki en iyi taraftarlar olduğunuzu fark etmemi sağladınız!

Benim ve ailem için oraya geri dönmeyecek ve bu sene siyah beyaz formayı giymeyecek olmak zor bir karar ama orada sizlerle geçirdiğim bir sezon için ve birlikte oluşturduğumuz gerçekten özel anılar ve hikayemiz için hayat boyu sizlere şükran duyacağım.

Gelecekte her zaman takımı takip ediyor olacağım. Size bundan sonrası için şansların en güzelini diliyorum.

Bu bir elveda değil, bu bir “Görüşmek üzere”

Sonsuz sevgilerimle,

Nathan”

ŞENOL GÜNEŞ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Nathan Redmond ile yapılan transfer görüşmeleri sırasında 29 yaşındaki futbolcunun tavrına tepki göstermişti.

Şenol Güneş, açıklamasında “Redmond, ‘Bana hiçbir hoca güven vermedi’ dedi. E ben güven verdim. Gelmezse hiçbir şey demem. Bizden gittiği anda gitti diye düşünüyorum. Başka kulüple pazarlık yapmıştır diye düşünüyorum. ‘Ben haber vereceğim’ diyor. Geldiği zaman da bu sefer eskisi gibi vermeyeceğim. Redmond’ın yokluğunda Beşiktaş yok muydu? Redmond’ı istemiyorum demek değil, istemek başka teslim olmak başka. Her oyuncu değerli ama kulüp hepsinden önemli” ifadelerini kullanmıştı.

Beşiktaş formasıyla 28 resmi maça çıkan Nathan Redmond, 6 gol ve 6 asistlik performans sergilemişti.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak