Elektrik projesine yönelik devletler arası mutabakat metni imzalandı

basbakan-ustel-tc-cb-yrd-yilmaz-3

Başbakan Ünal Üstel, Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile bir araya geldi. Görüşmenin sonunda, Türkiye ile KKTC arasında oluşturulacak çift yönlü elektrik (Türkiye’den kablo bağlantısıyla KKTC’ye elektrik ulaştırma) projesine yönelik devletlerarası mutabakat metnine de imza konuldu.

Başbakan Ünal Üstel, Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile bir araya geldi.

Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen baş başa ve heyetler arası görüşmelerde 20 Temmuz’da açılması planlanan yeni Ercan Havalimanı’na yönelik son hazırlıklar ve çift yönlü kablo ile Türkiye ile KKTC arasında kurulacak elektrik iletim projesi ele alındı.

TC İLE KKTC ARASINDA YAPILACAK OLAN ÇİFT YÖNLÜ ELEKTRİK PROJESİ İÇİN MUTABAKAT METNİNE İMZA ATILDI

Yapılan görüşmelerin sonunda Türkiye ile KKTC arasında oluşturulacak çift yönlü elektrik projesine yönelik devletler arası mutabakat metnine de imza konuldu.

Başbakan Ünal Üstel ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz arasında gerçekleşen görüşmede aynı zamanda Maraş Sosyal Konut Projeleri, 500 Yataklı yeni Lefkoşa Devlet Hastanesi, Girne Hastanesi, Güzelyurt Hastanesi, Pamuklu, Lapta Sağlık Merkezi projeleri, Devlet Su İşleri’nin halen yürütmekte olduğu su projeleri ve devam etmekte olan karayolu projeleri da ele alındı.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak