Fed’den yeni hizmet! Hedef kripto paralar mı?

In this photo illustration, the FedNow Service logo is

Fed uzun süredir beklenen ödeme sistemi FedNow’u kullanıma sundu. 35 ABD bankada aktif hale getirilen sistem anında ödemeler için geliştirildi ve blok zincirine rakip olabileceği düşünülüyor.

FedNow, erken benimseyen 35 banka ve 16 ödeme hizmeti sağlayıcısıyla kullanıma giriyor. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkez Bankası Federal Reserve (Fed) anında ödemeler için yeni sistemin yayında olduğunu duyurdu.

“Her boyuttan” bankaların ve kredi birliklerinin kaydolmasına ve “müşterileri için yılın herhangi bir gününde, günün herhangi bir saatinde anında para transferi yapma” aracını kullanmasına olanak tanıyan FedNpw için Fed Başkanı Jerome Powell, “Federal Rezerv, FedNow Hizmetini önümüzdeki yıllarda günlük ödemeleri daha hızlı ve daha uygun hale getirmeye yardımcı olmak için kurdu. Zamanla, daha fazla banka bu yeni aracı kullanmayı tercih ettikçe, bireylere ve işletmelere sağlanan faydalar, bir kişinin hemen maaş çeki almasını veya bir şirketin bir fatura ödendiğinde anında fonlara erişmesini sağlamayı içerecektir.” dedi.

ABD Hazine Bakanlığı Mali Hizmet Bürosu ve erken benimseyen 35 banka ve kredi birliğinin sistemi kullanmaya hazır olduğunu ve 16 hizmet sağlayıcının ödeme işlemlerini desteklemeye hazır olduğunu söyledi.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak