WhatsApp yeni özelliğini tanıttı

WhatsApp 2

WhatsApp, sesli mesajlar özelliğine benzettiği görüntülü mesajlar özelliğini duyurdu. Bu özellikle beraber 60 saniyelik videolar çekerek diğer kullanıcılara mesaj gönderebileceğiz.

WhatsApp, yeni özelliği görüntülü mesajları duyurdu

Platformdan yapılan açıklamaya göre, WhatsApp’in sesli mesajlar özelliğinin yanına ek olarak görüntülü mesaj özelliğini getirdiği belirtildi.

60 SANİYELİK VİDEO SINIRI OLACAK

Görüntülü mesajlar sayesinde, 60 saniye içinde söylemeniz ve göstermeniz gerekenleri kaydedip sohbetlere yanıt verilebilecek.

WhatsApp’in bu özellikle beraber, birine mutlu yıllar dilemek, bir şakaya gülmek ya da iyi haberler getirmek gibi durumlarda önemli anlara mesaj gönderilen kullanıcıyı da ortak etmeyi hedefliyor.

Öte yandan şirket görüntülü mesaj göndermenin, sesli mesaj göndermek kadar basit olduğunu vurguladı.

SOHBETTE OTOMATİK OLARAK “SESSİZ” OYNATILACAK

Bir kullanıcıya görüntülü mesaj göndermek istenildiğinde video moduna geçerek kaydetmeye basılı tutmak gerektiği kaydedildi. Ayrıca sohbette açılan videolar otomatik olarak sessiz bir şekilde oynatılacağı ancak dokunulduğu zaman sesinin açılacağı vurgulandı.

Görüntülü mesajlar özelliğinin şu anda kademeli olarak sunulduğu ve önümüzdeki haftalarda herkes için kullanıma sunulacağı belirtildi.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak