Ataoğlu: Karşılaştığımız her zorluğu aşacağımızı toplumca çok iyi biliyoruz

Ataoğlu

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, ‘1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı’ nedeniyle mesaj yayımladı.

Fikri Ataoğlu’nun açıklaması şu şekilde;

“DİRENİŞ RUHU YÜREĞİMİZDE”

“Toplumsal Direniş Bayramı, Kıbrıs Türk halkının iradesine, özgürlüğüne ve haklarına sahip çıktığı kahraman bir destanın başlangıcıdır. Bu destan halkımızın direnişi ve cesareti, dönemin zorlu koşullarına karşı gösterdiği kararlılıkla yazılmıştır.

Geçmişte yaşanan zorlukların, birlik ve dayanışma içinde aşılarak, engellerin nasıl bertaraf edildiğini bizlere göstermiştir.

Kıbrıs Türk toplumunun o zamanlardaki iradesi, adalet ve özgürlük için gayret gösterdiği mücadelesi, bizlere bugün daha fazla güç vermiş, geleceğimize ışık tutmuştur.

1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayram’ımızı gururla kutlarken, geleceğimize olan güçlü inancımızı da bir kez daha yürekten dile getiriyorum.

Birlikte omuz omuza verdiğimiz sürece, karşılaştığımız her zorluğu aşacağımızı toplumca çok iyi biliyoruz. Gelecek nesillerin de bu kutlu mücadeleyi sürdüreceğine olan inancım tamdır.

Bu kutlu gün vesilesiyle, geçmişimize olan saygıyla, bugünkü birlik ve beraberlikle ve geleceğe olan umutla dolu yüreğimizle bir aradayız.

Halkımızın Toplumsal Direniş Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, birlik ve beraberlik içinde daha nice başarılar elde etmemizi diliyorum.

Bu duygularla birlikte 1571’den beri süre gelen zamanda kimliğiyle, kültürüyle bu topraklarda varlığını korumak için onurlu mücadele veren, kahramanlarımıza sonsuz şükranlarımı sunarken, TMT’mizin 65’inci ve GKK’mızın 47’ncı kuruluş yıldönümlerini kutluyorum.”

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak