HAKSEN: Bir sağlık çalışanı daha darp edildi, Altuğra’yı önlem almaya çağırıyoruz

Eşit Hak ve Adalet Sendikası 2

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAKSEN) Başkanı Salih Erşangil, ülkede sağlık çalışanlarına yönelik her geçen gün artan şiddet vakalarına dün bir yenisi daha eklendiğini açıkladı.

Olayla ilgili açıklama yapan Salih Erşangil, acil olarak bir hastaya müdahale ettiği sırada darp edilen ambulans şoförünün HAKSEN üyesi olduğunu belirterek, sağlık çalışanının Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne giderek şikayette bulunduğunu kaydetti.

HAKSEN’in, sağlık çalışanı üyesinin haklı davasında yanında olacağını ve her türlü desteği vereceğini kaydeden Erşangil, her geçen gün artmaya devam eden sağlık çalışanlarını darp olaylarının son bulması için, Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra’yı gerekli adımları bir an önce atmaya davet etti.

HAKSEN Başkanı Erşangil’in açıklaması şöyle:

“Ardı arkası bir türlü kesilmeyen sağlık çalışanlarına darp olaylarının, bir yenisi daha dün gerçekleşti. Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, ambulans şoförü olarak görev yapan bir üyemiz, acil olarak bir hastaya müdahale ettiği sırada darp edildi. Üyemiz Lefkoşa Polis Müdürlüğüne giderek şikayette bulundu.

Sendikamız HAKSEN, her zaman olduğu gibi, üyemizin haklı davasında yanında olacak ve her türlü desteği verecektir.

Ancak, her geçen gün artmaya devam eden sağlık çalışanlarını darp olaylarının da son bulması için, Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra’yı gerekli adımları bir an önce atmaya davet ediyoruz.”

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak