Arıklı: Papaza yapılan tacizin YDP ile bağdaştırılması ahlaksızca bir hareket

Arıklı

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Apostolos Andreas Manastırı’nda yaşanan olayın YDP ile bağdaştırılmasını ahlaksızca bulunduğunu belirtirken, papaza yapılan tacizi şiddetle kınadığını söyledi.

Apostolos Andreas Manastırı’na turist götürmek için giden Mehmet Erol Muvali isimli kişinin manastır papazına uyguladığı tacizin yankıları sürüyor.

Mehmet Erol Muvali isimli şahsın daha önceleri Yeniden Doğuş Partisi (YDP) seçmeni olduğu öğrenilirken, YDP Genel Genel Başkanı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın manastır ile ilgili söylediklerinden etkilendiği iddia edildi…

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, “Bu iddialar asılsızdır. YDP’yi nasıl karıştırırız diye düşünenlerin ortaya attığı bir iddia var. Bu olayın YDP’yle bağdaştırmasını ahlaksızca bir hareket” dedi.

Arıklı, ilgili şahsın geçmişte YDP seçmeni olduğunu doğrularken, şimdilerde ise parti ile bir bağlantısının kalmadığını ifade etti. Arıklı, en son seçimde bu arkadaş başka partiyi destekledi. Bunu onun sosyal medya hesabından da görebilirsiniz” diye konuştu.

Apostolos Andreas Manastırı’ndaki papaza yapılan tacizi şiddetle kınadığını vurgulayan Arıklı, “İslam dininde böyle bir şey yok. Yapılan hareket yanlıştır. Dinlere saygıdan bahsederken böyle bir tavır sergilenemez” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Kıbrıs Postası

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak