David Gordon Green “Exorcist” Üçlemesinden Ayrıldı

c39f30e55b1853a8c9d66749f9f7d595.jpg-r_654_368-f_jpg-q_x-xxyxx

Yönetmen David Gordon Green, Universal Pictures ve Blumhouse’un geçen yılki eleştirel fiyaskosu “The Exorcist: Believer”ın devamı niteliğindeki “The Exorcist: Deceiver”dan ayrıldı.

William Friedkin’in korku klasiğini “Şeytan”ın doğrudan devamı olan “Exorcist: Believer” orijinal filmdeki olayların 50 yıl sonrasında geçiyor. Ellen Burstyn, şeytani bir gücün ele geçirdiği iki genç kıza yardım etmesi gereken Chris MacNeil rolünü yeniden canlandırdı.

30 milyon dolar bütçeyle çekilen film, sert eleştirilere rağmen dünya çapında 137 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Universal, Haziran 2021’de serinin dağıtım haklarını 400 milyon dolara alırken, amaç yeni bir “The Exorcist” film üçlemesine devam etmekti.

İlk filmi yöneten Green’in seriden ayrılmasının ardından Universal ve Blumhouse’un yeni bir yönetmen aradığı bildiriliyor.

Muhtemelen bu değişikliğin bir sonucu olarak, “The Exorcist: Deceiver” 18 Nisan 2025’teki vizyon tarihinden çekildi ve onun yerini Antoine Fuqua’nın Michael Jackson biyografisi “Michael” aldı.

Green şu anda hem Ben Stiller liderliğindeki “Nutcrackers”ın hem de HBO’nun “The Righteous Gemstones”un dördüncü sezonunda çalışıyor.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak