CNBC’den tatil önerileri: Orient Express de listede

mgc4a1xl

CNBC Travel, 2024’ün “olmazsa olmaz” seyahat deneyimlerini yayımladı. Listede Paris-İstanbul arası tren yolculuğu da yer aldı. Söz konusu tren, çoğu sadece bir ya da iki gece süren kısa yolculuklar yapıyor ve yılda sadece bir sefer yolcuları Paris’ten İstanbul’a götürüyor. İşte ayrıntılar…

Pandemi sonrası seyahat tercihlerinin değiştiği aktarılan haberde 20 bin seyahat danışmanın yaptığı listeye yer verildi.

Danışmanlardan en iyi deneyimleri sıralaması istendi. Seyahat uzmanları ise 9 etkinliğin yer aldığı listeye Paris, İstanbul arasında hareket eden Orient Express de ekledi.

Haberde Asya ve Avrupa’nın kesiştiği nokta olan İstanbul’a seyahat etmenin birçok yolu var ancak “bunların hiçbiri Orient Express kadar lüks değil” ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu tren çoğu sadece 1 yada 2 gece süren kısa yolculuklar yapıyor. Ancak yılda bir sefer yolcuları Paris’ten İstanbul’a götürüyor.

Seyahat uzmanları yeni turizm tercihlerinin bir yere gitmekten çok, yeni şeyler deneyimlemek ve bilgi edinmek üzere değiştiğini vurguladı.

CNBC Travel’ın hazırladığı listede kuzey ışıkları için Norveç, İzlanda, safari için Afrika, meditasyon için Tayland, bahar tatili için Japonya ve ada deneyimi için Panama, Gastro turizm için Meksika önerildi.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak