Prof. Gündüz: Mesleğimizi adıyla söylemeye utanır olduk!

Başlıksız-1

Ülkenin tanınmış akademisyenlerinden Prof. Dr. Şerife Gündüz, son yaşanan sahte diploma olaylarına işaret ederek, “Mesleğimizi adıyla söylemeye utanır olduk!” dedi.

Prof. Dr. Şerife Gündüz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘sahte diploma’ olaylarına değindi.

Gündüz paylaşımında, “Yaklaşık 30 yıldır, mesleğimin gerekliliklerini yerine getirmek için istekle çalışıyor ve moralimi hiçbir zaman bozmadan yoluma devam ediyordum” ifadelerini kullandı.

Üniversitelerin araştırma yapma, bilgi üretme ve topluma hizmet etme gibi önemli rolleri olduğunu kaydeden Gündüz, “Ancak son zamanlarda ülkemizde bu önemli misyonlar farklı tanımlara büründü” dedi.

Gündüz son olarak, içinde bulunulan durumun kabul edilebilir olmadığını söyleyerek, “Yazıklar olsun, artık mesleğimizi adıyla söylemeye utanır olduk!” şeklinde konuştu.

Şerife Gündüz’ün paylaşımı şöyle:

“1990 yılında üniversite kapılarını araladığımda, akademisyen olma hayalimle yola çıktım. Rahmetli babamın öğretmen olmam konusundaki ısrarlarına rağmen, kendi kararlılığımla ilerledim. Yaklaşık 30 yıldır, mesleğimin gerekliliklerini yerine getirmek için istekle çalışıyor ve moralimi hiçbir zaman bozmadan yoluma devam ediyordum. Üniversitelerin araştırma yapma, bilgi üretme ve topluma hizmet etme gibi önemli rolleri vardır. Ancak son zamanlarda ülkemizde bu önemli misyonlar farklı tanımlara büründü.

Ben ise her zaman üretmeye inanmış biri olarak, topluma katkı sağlama çabasında oldum ve mesleki sorumluluklarımı yerine getirmeye çalıştım.

Ancak, içinde bulunduğumuz durumun kabul edilebilir olmadığını görüyorum. Yazıklar olsun, artık mesleğimizi adıyla söylemeye utanır olduk!”

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak