Lefkoşa’da asayiş ve trafik denetimi: 4 tutuklu

cws1jbuu

Halkın huzur ve güvenliği için Lefkoşa’da dün akşam gerçekleştirilen asayiş ve trafik denetimleri kapsamında toplam 483 kişi aleyhinde yasal işlem başlatıldı, 4 kişi de tutuklandı.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nün sorumluluk alanı içerisinde gerçekleştirilen denetimler kapsamında; eğlence mekanları, gece kulüpleri, alkollü içki satışı yapılan yerler, kumarhaneler, halkın yoğun olarak bulunduğu yerler ve trafikte araçları ile seyir halinde olan sürücüler kontrol edildi.

Asayiş denetimleri kapsamında; ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 3 kişi ve ikametgahında yapılan aramada, ülkeye ithali yasak olan bir adet tüfek ve 33 adet fişeği kanunsuz olarak tasarruf ettiği tespit edilen 1 kişi tutuklandı.

Kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olduğu halde, kumarhane içerisinde tespit edilen toplam 28 kişi aleyhinde ise yasal işlem başlatıldı.

Trafik denetimleri kapsamında; toplam 2 bin 275 araç sürücüsü kontrol edilmiş olup, çeşitli trafik suçlarından toplam 455 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 69 araç ise trafikten men edildi.

Rapor edilen trafik suçları ise; 139’u yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 1’i alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 3’ü sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 109’u sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 22’si emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 55’i seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 10’u sigortasız araç kullanmak, 6’sı aracın camlarına görüşü engelleyici cam filmi yapıştırmak ve 110’u ise diğer trafik suçlarından oluşuyor…

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak