Hangi bölgede elektrik kesintisi var ?

Orta ve yüksek gerilim elektrik şebekesinde yapılacak bakım çalışması nedeniyle bugün 09.00 ile yaklaşık 14.00 saatleri arasında beş saatlik elektrik kesintisi olacak.

KıbI-Tek’ten verilen bilgiye göre, kesintiden Gürpınar, Yılmazköy, Serhatköy, Serhatköy su pompa istasyonu, Gayretköy, bölgedeki tesis ve su motorları, Şahinler ve Mevlevi bölgeleri etkilenecek.

Girne Boğaz ve çevre köylerde bugün elektrik kesintisi olacak

Ayrıca, Yüksek ve orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle bugün Girne Boğaz bölgesi ve çevre köylerde elektrik kesintisi yapılacak.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumundan (Kıb-Tek) yapılan açıklamaya göre, 09.00-14.00 saatleri arasında 5 saat sürecek elektrik kesintisinden etkilenecek bölgeler şu şekilde:

“Boğazköy köy içi bölgesi, Lefkoşa – Girne anayolu Boğaz kavşağı bölgesi, Hediyem Su bölgesi, St. Hilarion bölgesi, G.K.K. Karargahı bölgesi ve Ağırdağ, Aşağı Dikmen, Yukarı Dikmen, Yukarı Dikmen su kuyuları bölgesi,  Yukarı Dikmen Ağıllar bölgesi ve Dikmen Kırıkkale Asker, Boğaz Polis Lojmanları ile Karter Kışlası arası bölge, Fikret Kürşat arsaları civarı, Dikmen Kırsal Kesim Arsaları bölgesi, Taşkent, Dikmen Cemsa Evleri, Güngör ve Güngör Taş Ocakları bölgesi, Oray Sitesi ile Boğaz Karakolu arasında kalan kısım, bmaş bölgesi, Kömürcü, Dağyolu ve Pınarbaşı bölgeleri.”

Açıklamada, mağduriyet yaşamaması adına halkın gerekli tedbirleri alması çağrısında bulunuldu.

Güzelyurt’ta bazı bölgelerde 3 saatlik elektrik kesintisi olacak…

Öte yandan Güzelyurt’ta orta ve yüksek gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle bugün 10.00 ile 13.00 saatleri arasında 3 saatlik elektrik kesintisi olacak.

KIB-TEK’ten yapılan açıklamaya göre, kesintiden, Yukarı Bostancı, Aşağı Bostancı’nın bir bölümü ve bölgedeki su motorları etkilenecek.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak