Avengelyne Çizgi Romanı Sinemaya Uyarlanıyor

7hz0amtq

“Don’t Worry Darling” ve “Booksmart” yönetmeni/oyucu Olivia Wilde, “Deadpool”un ortak yaratıcısı Rob Liefeld’in 1995 tarihli çizgi romanı “Avengelyne”in uzun metrajlı film uyarlamasını yönetmeye hazırlanıyor.

Margot Robbie, Tom Ackerley ve Josie McNamara’nın yapım şirketi LuckyChap, “X-Men” serisinin yapımcısı Simon Kinberg ile birlikte projenin yapımcılığını üstleniyor. Hazırlanan proje, önümüzdeki haftalarda stüdyolara ve yayıncılara sunulacak.

Liefeld “Avengelyne”ı Eski Vampirella modeli Cathy Christian ile birlikte yarattı. Çizgi roman, Şeytan’la yüzleşmek için tek başına Cehennem’in dış kalesi Pandemonium’a giren Heaven’s Warhost’un en korkulan savaşçısını konu alıyor.

O, Tanrı’nın insanlara olan sevgisini sorgulaması için kandırıldıktan sonra Tanrı tarafından Cennetten kovulmuş düşmüş bir melektir. Büyük gücü ve vücudundan çıkarıldığında bir silah olarak kullanılabilecek veya İncil’den ayetlerden alıntılarla güçlendirildiğinde bir mucize olarak kullanılabilecek kanı dışında tüm meleksi yeteneklerinden mahrum kalır.

Avengelyne güçlerini dünyadaki iblislerle savaşmak için kullanır ve yaklaşan Kıyamet’te insanlığın son umudu olmaya hazırlanor. Filmde, insanlığı şeytanlardan ve diğer canavarlardan korumanın anahtarı olan The One’ı bulup korumakla görevlendirilecek.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak