Üstel: KKTC’yi daha güzel bir geleceğe taşıyacağımıza inanıyorum

ÜNAL ÜSTEL

Başbakan Ünal Üstel, birlik ve beraberlik içinde çalışarak, KKTC’yi daha güzel bir geleceğe taşıyacaklarına inandığını belirtti.

Üstel, Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, birlik ve beraberlik duygularının yoğun bir şekilde yaşandığı, maneviyatın yükseldiği, insan ve Allah sevgisinin yürekleri aydınlattığı yeni bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Başbakan Ünal Üstel, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Üstel, mesajında Ramazan ayı boyunca tutulan oruç ve yapılan dualarla manevi bir arınma yaşandığını ifade etti, “Birbirimize olan sevgi ve saygı duygularını pekiştirdik, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım etmenin hazzını tattık.” dedi.

Üstel, KKTC Hükümeti olarak kendilerinin de Ramazan ayının gerektirdiği etkinlikleri organize ederken ülkeye, yurttaşlara hizmet etmenin huzurunu daha derinden hissettiklerini ifade etti.

-“Ekonominin kalkınması için siyasi istikrara ve güven ortamına ihtiyaç var”

Mesajında, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana geçen 40 yılı aşkın süre boyunca, ekonomimizi geliştirmek ve halkımızın refahını artırmak için büyük bir mücadele verdik ve veriyoruz. Mücadelemiz, azmimizi bilerken, ruhumuzu ve inancımızı da güçlendiriyor.” ifadelerine yer veren Başbakan Üstel, bu mücadelede önemli aşamalar kaydettiklerini, ancak önlerinde hâlâ kat edilmesi gereken çok yolun olduğunu kaydetti.

Ekonominin kalkınması için siyasi istikrara ve güven ortamına ihtiyaç olduğuna ve bu konuda önemli adımlar attıklarını dile getiren Üstel, mesajını şu ifadelerle sürdürdü:

“Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile olan ilişkilerimiz her zamankinden daha sağlam ve güçlü bir zemine oturuyor. Türkiye’nin desteği ile Türk dünyasıyla ilişkilerimizi hızla geliştiriyoruz. Bölgesel ve uluslararası alandaki etkinliğimiz de artıyor.

Ekonomimizin kalkınması için girişimciliği teşvik etmek adına da önemli adımlar atıyoruz.

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu altyapı çalışmalarını hayata geçirmek için en önemli unsurlardan biri olan Türkiye kaynaklı finansman desteklerini imzaladığımız tarihi protokollerle sağlamaya devam ediyoruz.

Gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi ve kendi ülkelerine dört elle sarılıp, bu topraklardan kopmamaları için gerekli tüm yatırımları yapıyoruz, projeleri hayata geçiriyoruz.

Tarım ve turizm gibi potansiyeli yüksek sektörleri geliştirmek adına önemli çalışmalar yürütüyoruz.

Göreve geldiğimiz günden beri, KKTC’nin kalkınması, uluslararası alandaki görünürlüğünü ve saygınlığını artırmak için yoğun bir çalışma yürütüyoruz.

-“Hükümetimiz bu vizyonun önemli bir savunucusu ve uygulayıcısıdır”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti son yıllarda “dünyayla kucaklaşma” vizyonu çerçevesinde uluslararası alanda tanınırlığını ve etkileşimini artırmaya yönelik adımlar atmaktadır. Bu vizyonun temel amacı, KKTC’nin siyasi, ekonomik ve kültürel açıdan dünyayla entegrasyonunu sağlamaktır. Hükümetimiz bu vizyonun önemli bir savunucusu ve uygulayıcısıdır.  Çabalarımız sonucunda KKTC, uluslararası alanda önemli bir mesafe kat etmiş ve birçok ülke KKTC ile ilişkilerini geliştirmeye başlamıştır.

Son olarak Azerbaycan Milli Meclisinde, Azerbaycan-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Parlamentolar Arası İlişkiler Çalışma Grubu kurulmasıyla diplomasimiz için tarihi bir aşama kat edilmiştir. Azerbaycan ile KKTC arasında kurmakta olduğumuz siyasi, ekonomik ve diplomatik bağlar daha da güçlenmiştir. 2023 yılı, KKTC için bir değişim, dönüşüm ve reformlar yılıydı.  2024 yılında da bu adımları daha da ileriye taşımak için kararlıyız. Ekonomik kalkınma, dünya genelinde görünürlüğümüzü artırırken Türk dünyası ile olan ilişkilerimizi geliştirme, 2024 yılındaki en önemli önceliklerimiz biri olmaya devam edecek.

Birlik ve beraberlik içinde çalışarak, KKTC’yi daha güzel bir geleceğe taşıyacağımıza inanıyorum.

Ben ve çalışma arkadaşlarım bu mübarek Ramazan Bayramı’nı halkımıza hizmet etmenin huzuruyla kutluyoruz.

Ramazan Bayramı’nın Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerimize, tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını diliyor, başta aziz şehitlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm yakınlarımızı rahmetle anıyorum; ruhları şad olsun.

Kıbrıs Türk halkının Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

26 comments

 • ecologia-t.ru

  Nisan 9, 2024 at 22:04

  Круглосуточный вывоз мусора в Москве ecologia-t.ru

  Фирма «Эко-Импульс» представляет собственные услуги по вывозу мусора из каждого района Москвы и Московской области. Мы уже долгое время работаем в представленной сфере и имеем все необходимые лицензии на вывоз и переработку мусора. За всей подробной информацией заходите на следующий онлайн ресурс ecologia-t.ru уже сегодня.

  По запросу [url=https://ecologia-t.ru/info/vivoz_musora_zil/]вывоз мусора зил[/url] Вы на правильном пути. Вывозим отходы разного вида: смешанные отходы, твердые бытовые отходы, вторсырье, порубочные остатки, снег и другие. Также работаем круглосуточно, без выходных и даже в праздничные дни. Выполняем как одноразовые вывозы, так и постоянные по определенным дням или часам, в зависимости от целей заказчика. Подходим к любой проблеме индивидуально, чтобы выполнять работу максимально качественно.

  Осуществляем вывоз мусора различными объемами с помощью контейнеров разных размеров. Контейнер объемом 8 м3 пользуется наибольшей востребованностью, ведь именно он может быть использован для вывоза строительного мусора при ремонте квартир. Объем контейнера 20 м3 чаще всего заказывают для вывоза промышленных отходов с предприятий, так же как и контейнер объемом 27 м3, запланированный на перевозку до 14 тонн мусора. Газель также очень популярная машина для вывоза, например, древней мебели или бытовой техники. Все представленные автомобили есть в нашем автопарке и ждут Вашу заявку на вывоз мусора.

  Относительно [url=https://ecologia-t.ru/info/vivoz_musora_konteinerom_20m3/]вывоз мусора контейнером 20 м3 москва[/url] мы Вам поможем в данный момент. Звоните по контактному номеру телефона 8(495)506-26-76 или оформите обратный и мы Вам перезвоним. Мы находимся по адресу: 109382, г. Москва, ул. Краснодонская, д. 46. Полный прайс лист Вы сможете найти на следующем сайте ecologia-t.ru и зависит от многих факторов. Конкретно: вид мусора, габариты контейнера и необходимая грузоподъемность авто. Итоговая стоимость будет рассчитана после созвона с нашим менеджером. Звоните и быстрее оформляйте заявку на вывоз отходов.

  Reply

 • Разработка vr приложений в Москве w2w.group

  По поводу [url=https://w2w.group/solutions]разработка виртуальной реальности[/url] мы Вам обязательно окажем помощь. Вот уже свыше 6ти лет мы работаем в представленной сфере, имеем много позитивных комментариев и счастливых покупателей, также успели воплотить более сотни отличных проектов и всё благодаря новейших прогрессивных технологий. Ознакомиться с галереей работ можно также на вышеуказанном сайте.

  Reply

 • GregoryOrari

  Nisan 11, 2024 at 15:31

  Получение сертификата о высшем образовании представляется значимым этапом в судьбе многих личностей, обеспечивая возможности к новым шансам и путям.
  Впрочем, ни в коем случае все время процесс обучения в высшем учебном заведении доступен или подходит по различным причинам.
  При таких ситуациях вопросик о том, где купить диплом, превращается значимым.
  Современные технологии и интернет-рынок предлагают разнообразные варианты для достижения сертификата, впрочем существенно выбирать проверенных дистрибьюторов, обеспечивающих качественное исполнение и подлинность документа.
  При условии отборе стоит обращать внимание не только на цену, но и на имидж поставщика, отзывы заказчиков и возможность консультации перед покупкой.
  п»ї[URL=https://www.mifare.net/support/forum/users/originality08/ ]Купить диплом санкт петербург образованиях [/URL] – значит инвестировать в свое будущее, поэтому подбор поставщика рекомендуется подходить ответственно.

  Reply

 • SamuelburcE

  Nisan 12, 2024 at 07:01

  Get millions upon millions of prompt leads for your firm to jumpstart your advertising campaign. Make use of the lists an unlimited quantity of times. We have been providing companies and market analysis firms with data since 2012. [url=https://www.mailbanger.com]Email Marketing

  Reply

 • GeorgeGooge

  Nisan 13, 2024 at 06:05

  Требуются девушки!! высокий доход!!!
  [url=https://jobgirl24.ru/]работа для девушек интим[/url]
  Работы много, график ночной. Проживание предоставляем по желанию. Встретим, расселим, оденем, обуем, накрасим . Зарплата от 15 тыс за одну ночь, зависит от вашей красоты и желания .Зарабатывают у нас много – на ваши чаевые мы не претендуем, доп услуги все ваши, недостатка клиентов не испытываем. Поможем решить накопившиеся проблемы. Коллектив у нас дружный.Корпаротивы раз в 2 месяца проводим и веселимся вместе))!

  Reply

 • RandallHef

  Nisan 13, 2024 at 06:32

  РАБОТА ДЛЯ ДЕВУШЕК В МОСКВЕ.
  [url=https://workescort.ru/]работа для девушек интим[/url]
  Реальный высокий доход, +хорошие чаевые и различные дополнительные бонусы. Работа на территории клиента. Индивидуальный подход и гибкий график.Гарантируем безопасность, ежедневные выплаты и абсолютную конфиденциальность! Дружный коллектив! МНОГО РАБОТЫ. График работы с 21.00 – 6.00.

  Reply

 • tlover tonet

  Haziran 1, 2024 at 07:44

  Very interesting subject, regards for posting.

  Reply

 • Ikaria Lean Belly Juice

  Haziran 12, 2024 at 08:09

  I’ve recently started a blog, the info you offer on this site has helped me tremendously. Thanks for all of your time & work.

  Reply

 • hire a hacker

  Haziran 12, 2024 at 11:47

  Very interesting details you have mentioned, thanks for posting. “I love acting. It is so much more real than life.” by Oscar Wilde.

  Reply

 • Gluco 6

  Haziran 14, 2024 at 13:31

  This is a topic close to my heart cheers, where are your contact details though?

  Reply

 • Java Burn reviews

  Haziran 16, 2024 at 08:22

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You obviously know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving us something informative to read?

  Reply

 • Spotify MOD

  Haziran 22, 2024 at 08:37

  Its superb as your other articles : D, thankyou for posting.

  Reply

 • Cognicare Pro

  Haziran 22, 2024 at 20:13

  Hi my friend! I want to say that this post is awesome, nice written and include almost all vital infos. I would like to see more posts like this.

  Reply

 • Youtube MP3

  Haziran 22, 2024 at 21:29

  Hi! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site? I’m getting tired of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.

  Reply

 • youtube to mp3

  Haziran 22, 2024 at 23:02

  Howdy! Do you know if they make any plugins to help with SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains. If you know of any please share. Cheers!

  Reply

 • tonic greens

  Haziran 23, 2024 at 14:44

  Some genuinely prize content on this site, bookmarked.

  Reply

 • Fitspresso review

  Haziran 23, 2024 at 23:19

  Hello! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

  Reply

 • FitSpresso Review

  Haziran 24, 2024 at 16:10

  I was very pleased to find this web-site.I wanted to thanks for your time for this wonderful read!! I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you blog post.

  Reply

 • lottery defeater

  Haziran 28, 2024 at 21:52

  Lottery Defeater Software: What is it? Lottery Defeater Software is a completely automated plug-and-play lottery-winning software. The Lottery Defeater software was developed by Kenneth.

  Reply

 • fitspresso

  Haziran 29, 2024 at 05:14

  What Is FitSpresso? The effective weight management formula FitSpresso is designed to inherently support weight loss. It is made using a synergistic blend of ingredients chosen especially for their metabolism-boosting and fat-burning features.

  Reply

 • Fitspresso reviews

  Temmuz 2, 2024 at 16:34

  hi!,I like your writing very much! share we communicate more about your article on AOL? I need a specialist on this area to solve my problem. Maybe that’s you! Looking forward to see you.

  Reply

 • quietum plus

  Temmuz 5, 2024 at 04:48

  I do consider all the ideas you have presented for your post. They’re very convincing and can certainly work. Nonetheless, the posts are too short for novices. Could you please prolong them a little from subsequent time? Thanks for the post.

  Reply

 • apartamento en pamplona

  Temmuz 10, 2024 at 17:45

  I’ve learn a few just right stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting. I surprise how much effort you set to make the sort of wonderful informative site.

  Reply

 • Java Burn

  Temmuz 11, 2024 at 18:44

  I discovered your weblog website on google and verify a few of your early posts. Continue to maintain up the excellent operate. I just extra up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to studying more from you later on!…

  Reply

 • pronerve 6 reviews

  Temmuz 12, 2024 at 21:46

  ProNerve 6 nerve relief formula stands out due to its advanced formula combining natural ingredients that have been specifically put together for the exceptional health advantages it offers.

  Reply

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak