Ataoğlu: Turizmi daha ileriye taşımak için tüm paydaşlarla çalışmaya devam

girne-turizm-festivali--12-
Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı organizasyonunda, Girne Belediyesi katkılarıyla Girne Antik Liman’da yer alan Turizm Şöleni, gece saatlerine kadar sürecek.
Turizm Haftası kapsamında gerçekleştirilen şölenle ayrıca, Aralık 2022’de başlayan restorasyon ve renovasyon çalışmasıyla yeni bir görünüme kavuşan Girne Antik Liman’ın açılışı da gerçekleştirildi.
Turizm Şöleni, saat 11.00’de Girne Ramadan Cemil Meydanı ve Antik Liman arasında yer alan kortejle başladı.
Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, bakanlık olarak ülkenin sembolü olan Girne Antik Limanı’nı restorasyon- renovasyon projesiyle hak ettiği görünüme kavuşturmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, emek koyan herkesi kutladı.
Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen Turizm Şölenine katkı sağlayan herkese teşekkür eden Ataoğlu, ülke için büyük önem taşıyan sektörü tüm paydaşlarla daha ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı
Girne Turizm Şöleni kapsamında, Antik Liman’da kurulan üç ayrı sahnede gün boyunca çeşitli konserler, modern dans, halk dansları, tiyatro gösterileri defileler; Antik Liman ve kale turları, karikatür çizimi, müzik dinletileri yer alacak.
Turizm Şöleni kapsamında ücretsiz ikramlar yapılırken, kurulan stantlarda gün boyunca Kıbrıs Türk kültürüne ait yiyecek, içecek ve el sanatlarının satışı da yapılacak.
Turizm şöleni bu gece saat 21.30’da Fikri Karayel konseriyle son bulacak.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak