KTÖS ve KTOEÖS vurguladı: Kamu Hizmeti Komisyonu siyasal olmaktan çıkarılmalıdır!

yjp6r7wx

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ile Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) atamaların yapılmaması gerekçesiyle oturma eylemi düzenledi.

KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş, oturma eyleminde yaptığı konuşmada, KHK Başkanı Ömer Köseoğlu’na seslendi ve, “Ömer Bey, sırada bekleyen nice gencin hakkını yemesin, atamalarını yapsın ve genç öğretmenlerimize yeni kadrolar açılsın.” İfadelerini kullandı.

KTOEÖS Genel Sekreteri Tahir Gökçebel ise Kamu Hizmeti Komisyonu’nun siyasal olmaktan çıkarılması gerektiğini vurgularken, KTOEÖS Başkanı Selma Eylem de eğitim ve sağlığın öncelikli kamusal hizmet olması gerektiğini, atalamaların ise ivedilikle yapılması gerektiğini söyledi.

Sendikalar daha önce yaptığı açıklamada, Genel Orta Öğretim ve Mesleki Teknik okullarda 35 müdür muavini eksikliği bulunduğunu belirtirken, 48 okulun 11’inde ise müdür olmadığını belirtmişti. Öte yandan İlköğretimde ise 14 müdür ve 19 müdür muavini eksikliğinin devam ettiği de ifade edilmişti.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak