İsias’ta ara karar: Tutukluluk devam edecek!

438088245_766219492280181_5790799982982492528_n

Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen İsias Otel davasında yargılanan toplam 11 sanıkla ilgili ara karar açıklandı.

Mahkeme otel sahibi Ahmet Bozkurt, Mehmet Fatih Bozkurt ve Erdem Yıldız’ın tutukluluk hallerinin devam etmesine karar verdi.

Mahkeme ayrıca, tutuksuz yargılanan 8 sanığın da tutuksuzluk hallerinin devamı yönünde karar verdi. Sanık Erdem Yıldız bir sonraki duruşmada hazır bulunacak.

Davanın bir sonraki duruşması 12 Haziran 2024 tarihine ertelendi.

HASAN ESENDAĞLI: YENİ BİLİRKİŞİ RAPORUNUN TALEP EDİLMESİ GÜNÜN EN ÖNEMLİ GELİŞMESİ

Mahkeme kararından sonra açıklama yapan Barolar Birliği Başkanı Avukat Hasan Esendağlı, şu an tutuklu bunun 3 zanlının tutukluluklarının devam edilmesi yönünde karar alındığını ifade ederek, “Ara kararlar öngörülerimiz uygun bir şekilde çıktı. Mahkeme, yeni bilirkişi raporunun alınması için başka bir üniversiteye yönlendirdi. Dava 12 Haziran günü, saat 10.00’a ertelendi. Bilirkişi raporu hayati önem taşıyor. Bugünkü duruşmada, yeni bilirkişi raporunun talep edilmesi günün en önemli gelişmesi” dedi.

RUŞEN YÜCESOYLU KARAKAYA: BİZİ YILDIRAMAZLAR

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya ise, adalet mücadesi için devam edeceklerini vurgulayarak, “Çocuklarımızı, sevdiklerimizi öldürdüler. Raporlar ve gerçekler ortada. Destekçilerimizle bu davayı emsal karar olarak ortaya çıkaracağız. Bizi yıldırmazlar” diye konuştu.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak