YDP kurultayında zafer Erhan Arıklı’nın

p6jfyldl

Yeniden Doğuş Partisi’nin (YDP), Atatürk Spor Salonu’nda yapılan 4. Olağan Kurultayı’nda genel başkanlık seçimi sonuçlandı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, partisinin 4. Olağan Kurultayı’nda resmi olmayan sonuçlara göre genel başkanlığa yeniden seçildi.

Arıklı, bin 956 oy alarak partisinin genel başkanlığına yeniden getirildi. Seçimde 3 bin 861 üye oy kullanırken; oylardan 3 bin 146’sı geçerli, 31’i ise geçersiz sayıldı.

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) 4’üncü Olağan Kurultayı’nda yeniden Genel Başkan olarak seçilen Erhan Arıklı, tamamlanan Olağan Kurultay’ın Yeniden Doğuş Partisi’nin yeniden doğuşu olacağını kaydederek, Kurultay sürecinde parti olarak kazandıkları tecrübelere dikkat çekti.

Arıklı, seçimi centilmence yürüten diğer başkan adayı, YDP Genel Sekreteri, Milletvekili Talip Atalay’a teşekkürlerini iletti, bu adımı sayesinde küskünlerin Parti’ye döndürülmesinin de sağlandığını kaydetti.

Yarından itibaren YDP’nin kardeşlik içerisinde birbirini kucaklayacağını, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğini kaydeden Arıklı, 5 Mayıs’ta Milletin Partisi ile birleşilmesinin ardından çok daha büyük bir güçle sahalara ineceklerini kaydetti.

YDP Genel Başkanı, Bayındırlık ve Ulaştırma Başkanı Erhan Arıklı, Kurultay’da 1956 oy alarak yeniden YDP Genel Başkanı seçilmesinin ardından kısa bir zafer konuşması yaptı.

Kurultay’ın yapıldığı Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda konuşan Arıklı, kaybedenin olmadığı, kazanının ise sadece YDP’nin olduğu bir Kurultay yaşandığını belirtti.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak