Taksim yasağının gölgesinde 1 Mayıs!

taksim-yasaginin-golgesinde-1-mayis-dakika-dakika-istanbulda-yasananlar-xej5
1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı Türkiye’de, Taksim yasağının gölgesinde kutlanıyor. Alınan olağanüstü önlemlere rağmen konfederasyon, sendikalar, işçi grupları ve siyasi parti temsilcileri Saraçhane’de toplandı, Taksim’e yürüdü.

1Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı ve çevresinde sıkı güvenlik önlemleri uygulanıyor.

Güvenlik önlemlerinin alındığı Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ne çıkan sokaklar demir bariyerlerle kapatıldı.

Tedbirlerin artırıldığı Saraçhane’de Unkapanı istikametine, Beşiktaş’ta da Dolmabahçe Caddesi ve Taksim’e çıkan güzergahlarda geçişe izin verilmiyor. Kısıtlamaya rağmen toplanarak Taksim’e sloganlarla yürümek isteyen gruplar ise polis tarafından gözaltına alındı.

İmamoğlu: Bir gün Taksim de açılacak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1 Mayıs İşçi Bayramı kapsamında Saraçhane’ye geldi.

Taksim’e yürüyüş öncesi konuşan İmamoğlu “Son 5 yıldır Saraçhane hak arama noktasına dönüştü. Bugün de ne yazık ki bir hak arama meydanına döndü burası. Saraçhane’de hak arama çalışmaları her zaman başarıyla sonuçlanmıştır Bir gün Taksim de açılacak. Umarım hukuka uygun davranarak böyle bir bayramı yok saymaktan vazgeçerler. Saraçhane’de beş yıldır halk ne dediyse o oldu bugün de umarım öyle olur” dedi.

 

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak