Ataser: Livai deremizi son nokta olan denize ulaştıracağız

ul8u55ar

Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser yaptığı açıklamada, adanın ve bölgenin en büyük büyük sorunu olan kanalizasyon konusunda sadece oteller bölgesine bağlı olan kanalizasyonun, mevcut alt yapısının geliştirileceğini ve kanalizasyon sisteminin yenileceğini söyledi.

Çalışmaların sadece oteller bölgesi ile sınırlı kalmayacağını söyleyen Ataser, gelişimin devam ettiği ve toplu konutun fazla olduğu Şht. Muammer Karaağaç sokak, Kılıç Arslan Sokak ve bu bölgelere bağlı oteller bölgesinin üst kısmındaki bölgelerin büyük bir kısmına iyileştirme çalışmaları yapılcağını aktardı.

Yapılacak iyileştirme ve yenilemeler sonucunda kanalizasyona bağlantısını sağlanacağın açıklayan Ataser, kanalizasyonun milattan önce kalmış şeklini değil yeni yapısına modern çağa uygun planlı bir şekilde hayata geçireceğini dile getirdi.

Her yağmur sonrası Lapta ve Karşıyaka bölgelerinin su taşkınları ile ciddi mücadeler vermesinin ardından incelemeler başlatan Fırat Ataser şöyle devam etti:

“Özellikle Lapta ,Başpınar ve Karşıyaka’da derelerin yönlerinin değiştirildiği akarların devamının olmadığı veya kapatıldığı, suyun gidecek yerinin kalmadığı,yok olduğu gördük. Bunlarla ilgili bizler belediye olarak ve dışarıdan aldığımız teknik bilgiler ile bu bölgedeki su akarlarını doğru şekilde planlayıp devamlılığını sağlayacağız. Derelerimizi ulaşabilecekleri son nokta olan denizlerimize ulaştırma konusunda çalışmalar başlattık.Uygun olan yerlerde küçük küçük göletler yapıp suyu toparlamak için,dört yerde çalışmamız devam etmektedir. Bölgemizin bir çok sıkıntı temelinde altyapı yatmaktadir. Buyüzden bu yılki yatırımlarımızı daha fazla alt yapıda ve dereler konusunda yapacağız.

Özellikle Laptamızın simgesi olan Livai deremizi güzel bir şekilde planlayıp doğru bir şekilde son nokta olan denize ulaştıracağız. Lapta, yer altı suları ve pınar zenginliği ile küçük bir Karadenizdir. Lapta ve Başpınarı doğru ve güzel bir planlamayla çok güzel şekillendirebiliriz. Bize katkı koyan özellikle bölge esnafımıza ve bölge vatandaşlarımıza vereceği destekten dolayı şimdiden teşekkür ederiz.”

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak