Naimoğulları: Halk ucuz et yemek istiyorsa bu görev ekonomi bakanınındır

441379071_122158876856066144_1587318551329118626_n

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı önünde eylem ve basın açıklaması yaptı.

Hayvancılar, bakanlık kapısına siyah çelenk bıraktı.

Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları eylemde yaptığı açıklamasında, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş’un halkın ucuza et yemesi için ithal ete izin vermesini eleştirdi.

Naimoğulları, Çavuş’un işinin bu olmadığını söyleyerek, “Tarım bakanı halkın ucuza et yemesi için ithal ete izin verdiğini açıkladı onun görevi bu değildir. Onun görevi, hayvancının haklarını korumaktır. Üreticinin süt bedelini gününde ödemektir, halk ucuza et yemek istiyorsa bu görev ekonomi bakanınındır” dedi.

Naimoğulları’nın tam açıklaması şöyle:

“Kasaplara yalvarıyoruz elimizde hayvan kaldı diye, yetmiyor randevu alıyoruz. Sizin bu konuyla ilgili Bakanlar Kurulunda açıklama yapmanız gerekiyor. Kapalı kapılar ardından toplanıyorsunuz ne yapıyorsunuz orada? Halk, üretici, hayvancı çözüm bekliyor. Tarım Bakanı Çavuş halkın ucuza et yemesi için ithal ete izin verdiğini açıkladı… Onun görevi bu değildir. Onun görevi, hayvancının haklarını korumaktır. Üreticinin süt bedelini gününde ödemektir, halk ucuza et yemek istiyorsa bu görev ekonomi bakanınındır. Hayvancını çektiği sıkıntıyı çözmek tarım bakanının görevidir. Biz sıkıntılarımızı söylüyoruz siz Koop-Süt battı diyorsunuz… Bize ne? 1 yıldır canlı hayvan fiyatı değişmedi. Bana HP de yansıtmıyorsunuz ama hayvancı bedel ödesin fiyatlarını düşürsün diyorsunuz. Sanki suçlu hayvancı, suçlu biz değiliz. Halkı sömürenleri denetleyin diyoruz aylardır buda yok. Fiyat denetimi de yok etiket denetimi de yok!”

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak