Gram altının fiyatı kaç TL ?

Gram altın

Gram altının fiyatı, güne yatay seyirle başlamasının ardından saat 09.50 itibarıyla 2 bin 410 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 3 bin 395 liradan, Cumhuriyet altını 15 bin 920 liradan satılıyor.

Altının gramı, güne yatay seyirle başlamasının ardından saat 09.50 itibarıyla 2 bin 410 lira seviyesinde bulunuyor.

Aynı dakikalar itibarıyla çeyrek altın 3 bin 395 liradan, Cumhuriyet altını 15 bin 920 liradan satılıyor.

Altının dün ons fiyatındaki artışa paralel yükselen gram fiyatı, günü yüzde 0,7 artışla 2 bin 410 liradan tamamladı.

FED’İN POLİTİKA FAİZİNİ DÜŞÜRMESİ BEKLENİYOR

Altının onsu ise şu sıralarda yüzde 0,1 düşüşle 2 bin 320 dolardan işlem görüyor.

ABD’de geçen hafta açıklanan verilerin iş gücü piyasasının yavaş yavaş da olsa soğumaya başladığına ilişkin sinyaller vermesi enflasyon endişelerini azaltırken, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) enflasyonla mücadele kapsamında son 23 yılın en yüksek seviyesine çıkardığı politika faizini bu sene indirmeye başlaması bekleniyor.

Analistler, para piyasalarındaki fiyatlamalarda, Bankanın yıl sonuna kadar yüzde 90 ihtimalle en az bir faiz indirimine imza atacağının öngörüldüğünü, bu adımın eylül ayında atılacağına yönelik beklentilerin öne çıktığını belirtti.

“TAHVİL FAİZLERİ ALTININ MALİYETİNİ AZALTIYOR”

Enflasyon endişelerinin azalmasının tahvil faizlerindeki düşüşü desteklediğini dile getiren analistler, gerileyen tahvil faizlerinin altının alternatif maliyetini azalttığını ifade etti.

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Avro bölgesinde perakende satışlar ve Fed yetkililerinin açıklamalarının takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 350 ve 2 bin 400 dolar seviyelerinin direnç, 2 bin 300 ve 2 bin 270 dolar seviyelerinin ise destek konumunda olduğunu kaydetti.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak