Erdoğan’ın, Özel’e ziyaretinde neler konuşuldu ?

bcwfl92m

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özgür Özel’e iadeiziyaret için 18 yıl sonra CHP Genel Merkezi’ne geldi. İki liderin görüşmesi 1 saat 30 dakika sürdü. Görüşme sonunda Özel, Erdoğan’ı makam aracına kadar uğurladı.

Erdoğan ile Özel’in CHP Genel Merkezi’ndeki görüşmesi basına kapalı yapıldı. Görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü. Erdoğan’ı, parti çıkışında CHP Genel Başkanı Özel aracına kadar uğurladı.

Görüşmede, CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Namık Tan ile AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş da yer aldı. Erdoğan ile CHP Genel Merkezi’ne, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Cumhurbaşkanı Güvenlik ve Dış Politika Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da geldi.

Çelik: Ekonomi ve yeni anayasa çalışmaları konuşuldu
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, görüşmeye ilişkin, “Sayın Özel’e ve CHP’ye misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz. Diyalog ortamının sürmesi çok olumlu ve memnuniyet verici” açıklamasını yaptı. Görüşmede ekonomi ve yeni anayasa çalışmalarının gündeme geldiğini söyleyen Çelik ayrıca dış politika konusunda işbirliğinin artırılmasının vurgulandığını belirtti.

AK Parti Sözcüsü, “Sayın Cumhurbaşkanımız siyasette kutuplaşma yerine diyalog zeminlerinin güçlendirilmesi gerektiğini, ortaya çıkan bu tablonun kalıcı kazanımlara dönüşmesi gerektiğini ifade etmişlerdir. Türkiye’nin yeni anayasaya kavuşmasının geniş bir çerçevede ele alınmasının doğru olduğunu ifade ediyorlar. Görüşmede Cumhurbaşkanımız orta vadeli program ve 12. Kalkınma Programıyla elde edilen kazanımların korunacağını vurguladılar. Programa zarar verecek tutumlardan kaçınılacağını ifade etmişlerdir. “Cumhurbaşkanımız, CHP tarafından arzu edildiği takdirde Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek’in bilgi verebileceğini ifade etmiştir” dedi.

Çelik, Erdoğan’ın kayyum uygulamasına ilişkin ise, “Hangi partiden olursa olsun millete hizmet eden belediye başkanlarına destek vermeye devam edeceğiz. Ama birisi milletten aldığı yetkiyi terör örgütleri için kullanıyorsa müsaade edilmeyecek. Toptancı bir anlayışla hareket edilmiyor” dediğini aktardı.

 

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak