WhatsApp gruplarında etkinlik nasıl oluşturulur?

whatsapp-etkinlik-olusturma-ozelligi-1

Düzenli olarak yeni özelliklerle karşımıza çıkan WhatsApp, aylardır “Etkinlikler” ismini verdiği bir yenilik üzerinde çalışıyordu. Bu özellik, isminden de anlayabileceğiniz gibi kullanıcıların uygulama üzerinden etkinlik planlamasını sağlıyordu.

Bugün ise özellik hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Meta bünyesindeki mesajlaşma platformu, Etkinlikler’i herkes için kullanıma sundu. Özelliğin, gruplarda da çalışacağı görüldü.

WhatsApp’ın yeni özelliği böyle görünüyor:

Etkinlikler, ilk başlarda sadece topluluk grupları üzerinden kullanılabiliyordu. Yani hepimizin neredeyse her gün kullandığı sıradan gruplarda yoktu. Ancak bugün kullanıma sunulmasıyla bunun değiştiğini ve normal gruplarda da etkinlik planlanabileceğini gördük. Kullanıcıların çok sevineceğini söylemek yanlış olmaz.

Özellik, kullanıcıların direkt olarak grup sohbetleri üzerinden etkinlikleri planlamasına imkân tanıyor. Böylece online görüşmelerden gerçek hayatta yapacağınız toplanmalara kadar birçok farklı türden etkinliği planlayabiliyorsunuz. Etkinlik için isim, açıklama eklenebiliyor, sesli veya görüntülü arama yapılıp yapılmayacağı seçilebiliyor.

Tabii ki tarihi ve saati de seçiyorsunuz. Sonrasında grup üyeleri, daveti görüntüleyip kabul ediyorlar. Etkinliğin zamanı geldiğinde onunla ilgili bildirim alacaklarını da belirtelim. Ayrıca bu özellik, tıpkı mesajlar gibi uçtan uca şifreli olacak ve sadece katılımcılar tarafından erişilebilecek

WhatsApp gruplarında etkinlik nasıl oluşturulur?
  • Adım #1: WhatsApp’ı açın ve bir grup sohbetine girin.
  • Adım #2: Alt kısımdan ekleme bölümüne basın (iOS’te “+”, Android’de ataç simgesi)
  • Adım #3: “Etkinlik”i seçin.
  • Adım #4: Açılan sayfadan etkinliğinizin isim, açıklama, tarih, konum ve arama gibi detaylarını seçin ve etkinliği oluşturun

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak