Xiaomi 15 Pro’nun Özellikleri Ortaya Çıktı

06414d99d3b3e4d77e7eff7e043013b7e6ae80f0

Xiaomi’nin bu yılın sonlarında tanıtacağı 15 Pro modelinin özellikleri ortaya çıktı. Cihaz, önceki nesle kıyasla birçok konuda değişikliğe uğrayacak.

Xiaomi, her yıl olduğu gibi bu yıl da amiral gemisi telefonlarını bizlerle buluşturacak. Xiaomi 15 ismini alacak seride her zamanki gibi Pro bir model de göreceğiz. Cihazın yıl sonu tanıtılması beklense de şimdiden bilgiler gelmeye başladı.

Bugün Çin’den gelen bir sızıntı, Xiaomi 15’in muhtemel özelliklerine bir bakış atmamızı sağladı. Telefon, kamera başta olmak üzere birçok konuda değişikliklere uğrayacak.

Kaynağa göre Xiaomi 15 Pro modelinde tasarım açısından değişikliklerle karşılaşacağız. Cihazın, önceki nesle kıyasla daha ince olacağı ifade edilmiş. Ayrıca 2K çözünürlükte kavisli bir ekranla geleceği bilgisi de var. Parmak izi sensörünün ekranın içinde yer alacağını belirtelim.

Qualcomm, ekim ayında yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 4’ü bizlerle buluşturacak. İddia, Xiaomi’nin bu işlemciyi ilk kullanacak markalardan olduğunu söylüyor. Yani Xiaomi 15 ve Xiaomi 15 Pro modelinde Snapdragon 8 Gen 4 yonga setini göreceğiz.

Kameraya gelecek özelliklere bakacak olursak iddiaya göre Xiaomi 15 Pro, artık tek ancak geniş diyafram açıklığına sahip 50 MP’lik bir ana kamerayla gelecek. Bu kameranın “süper geniş” olduğu belirteilmiş. Ayrıca 50 MP 3x telefoto kamerayı da göreceğiz. Bataryanın da büyüyeceğini belirtelim.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak